T.C. ILGAZ BELEDİYESİ
  • image01
  • image02
  • image02
HABERLER / DUYURULAR


14/02/2017


“ILGAZ ŞEHİTLERİNİ UNUTMAYACAK~UNUTTURMAYACAK”


“ILGAZ ŞEHİTLERİNİ UNUTMAYACAK~UNUTTURMAYACAK”

ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARDA YAŞAYACAK…

Göreve başladığımız günden itibaren ilçenin daha yaşanılır hale getirilmesi için yoğun mesai harcayarak birçok hizmetimizin yanında ilçe içerisinde yoğun peyzaj çalışmaları gerçekleştirilerek mahallerimize parklar kazandırmaya devam ediyoruz.

Parklarımız ilçe insanımızın bir nefes ve huzur içerisinde dinlendikleri, streslerini atabildikleri ve çocuklarımızın neşesi olan bu alanlarımıza, memleketin birlik ve bütünlüğü için canını seve seve veren şehitlerimize bir nebzede olsa vefa borcumuzu ödemek için Ilgaz’lı Aziz Şehitlerimizi unutturmayacak bir proje ile şehitlerimizin isimlerini parklarımıza vererek gelecek nesillerimize şehitlerimizi unutturmayacak ve her daim yâd edilmesini sağlayacak en güzel yanı olduğunu düşündük.

Gazidede Mahallesinde Şehit Cemil Çelik Caddesi üzerindeki parka Aziz Şehidimiz  Şehit Hv.Plt.Kur.Yzb. Mustafa DELİKANLI’nın, Fatih Mahallesinde Çankırı Caddesi üzerinde bulunan peyzaj çalışmalarıyla dinlenme alanı içerisinde bulunan çeşmeye Şehit Hv.Svn.Asb.Üçvş. Mehmet Koray PINAR’ın, Yukarı Mahalle Eşref Bitlis Caddesi üzerinde kurulan parkımıza ise Şehit J.Asb.Üçvş. Serdal UYANIK’ın, Şehit Cemil Çelik Caddesi üzerine oluşturulan parkımıza Demokrasimizin Gücünü Yansıtan, karanlık gecemizi aydınlatan 15 TEMMUZ Şehitlerimize hitaben 15 Temmuz Demokrasi Parkı ismi verilmiş ve parklarımıza Şehitlerimizin resimlerinin ve özgeçmişinin ter aldığı tabela yerleştirilmiştir.

Güvenlik güçlerimize kalleşçe saldıran kirli eller bilmelidir ki, vatan uğruna canını feda eden şehitlerimiz ölmedi, bu parklarda Aziz isimleri ilelebet yaşayacaktır. Onlar yaşadıkları ve yaşattıkları gururla mahallerimize nefes olacaklar, vatandaşlarımızda bu parklara her geldiğinde şehitlerimizi yad edeceklerinden eminiz.

Onlar unutulmayacaklar…

Ilgaz Belediye Başkanlığı


HABERLER