T.C. ILGAZ BELEDİYESİ
  • image01
  • image02
  • image02
HABERLER / DUYURULAR


31/07/2017


DOĞALGAZ İÇİN İLK KAZI HAYIRLI OLSUN


ILGAZ’IMIZIN EN MUTLU GÜNÜ…
YILLARDIR ÖZLEMİ ÇEKİLEN DOĞALGAZA İLK KAZI “BAŞKAN ARİF ÇAYIR’DAN”
“ILGAZ’IMIZA HAYIRLI OLSUN”

İlçemize meşakkatli çalışmalar sonucu kazandırılan doğalgazın ilk kazmasını T.C. Ilgaz Belediye Başkanlığı olarak Sayın Başkanımız Arif Çayır’ın Önderliğinde vurmanın heyecanını siz kıymetli hemşerilerimizle paylaşıyoruz. 
Bu yıl içerisinde kullanılmaya başlanacak olan doğalgaz için şebeke hattı kazı çalışmaları başladı. İlçemizde doğalgaz dağıtım şebekesi kazı çalışmaları doğrultusunda ilk etapta 10 kilometre doğalgaz şebekesi yapılacak olup, sene sonuna kadar ilçenin belli bir bölümüne gaz kullandırılacaktır. 
İlçemiz Yukarı Mahallede başlayan doğalgaz çalışmaları, önümüzdeki yıllarda tüm ev ve işyerlerine girmiş olacaktır. Doğalgazın ilçemizde kullanılmaya başlanacak olmasından dolayı büyük sevinci siz değerli Ilgaz Halkımızla samimiyetimizle paylaşıyoruz.
Bugün gerçekleştirilen “Doğalgaz Kazı Çalışmaları Başlangıç Töreni” Ilgaz’ımız için tarihi bir adım olmuştur. Ilgaz’ımız için kazanım sağlanan bu hizmet doğrultusunda yapılan törende Sayın Başkanımız Çayır “ Bu başarıyı Tüm Ilgaz’lı Hemşerilerimizle başarmanın gururunu yaşıyorum. İlçemiz için büyük kazanım olan çağdaşlığın resmi doğalgazı artık siz kıymetli hemşerilerimizde kullanacak. Orman denizi yeşil Ilgaz’ımıza sağladığımız hizmetlerde hiçbir zaman ayrımcılık yapmadan memleketimiz için çalışmaktan gurur duyuyorum. Şükürler olsun ki ilçemize doğalgazı kavuşturduk. Doğalgazla birlikte hava kirliliği azalacak olup daha iyi ve daha ucuza ısı sağlayıp, evlerimizde eziyet çekmeden tek tuşla hizmete kavuşacağız. Doğalgaz Ilgaz’da geleceğin aydınlık olması demek, hem inşaatta hem konutta hem de sanayide daha iyi yatırımların ve kazançların olacağı bir ilçenin ortamının hazırlanması demek. Ilgaz’ımızı türkülerimize konu eden yüceliğine yakışır hizmetlerimizi siz kıymetli hemşerilerimize Allah’ımın bizlere nasip ettiği sürece birçok hizmetleri sizlere kazandıracağımızdan emin olabilirsiniz. Çıktığımız bu yolda dediğimiz gibi “Ayrımız Gayrımız Yoktur, Ilgaz’dır Ortak Sevdamız” ilkesinde bu hizmetleri bizlere kazandıran başta siyasilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese siz kıymetli Ilgaz Halkım ve Şahsım adına canı gönülden teşekkür ediyor. Doğalgazımızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Konuşmalarının ardından hayırlara vesile olması dilekleriyle kesilen kurban sonrası, Başkan ÇAYIR, kepçe operatörlüğünün başına geçerek Ilgaz’ımız için temsili olarak ilk kazı çalışmalarını başlatmış oldu.
T.C. Ilgaz Belediye Başkanlığı


HABERLER