T.C. ILGAZ BELEDİYESİ
  • image01
  • image02
  • image02
HABERLER / DUYURULAR


05/10/2017


Tarihi Su Şebekesi Ilgaz Belediyemizin Öz Kaynakları ve Azimli Çalışmalarıyla Tarih Oluyor


ILGAZ’ımıza Yakışır Hizmetler İçin Yarışıyoruz…

“Tarihi Su Şebekesi Ilgaz Belediyemizin Öz Kaynakları ve Azimli Çalışmalarıyla Tarih Oluyor”

Altyapı çalışmalarımızla Ilgaz’ımızın bugününü ve yarınını kurtarmayı hedef edindiğimiz Belediyecilik anlayışıyla çıktığımız bu yolda, Ilgaz’ımıza yakışır birçok hizmetleri siz kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine kazandırmakla gurur duyuyoruz.

İlçemiz içersinde 40 yılı aşkın süreyi doldurmuş asbest borularla sağlanan içme suyu su şebekesi problemleri sağlık sorunlarını da beraberinde taşırken, ilçemiz içerisinde oluşan arızalar sonucu sık sık aralıklarla su kesintilerine sebebiyet vermekte ve belediyemiz çalışanlarına su arızaları vakit kaybı yaşatırken, belediyemize de maddi külfete sebebiyet vermektedir.

İlçemizin alt yapı yenileme çalışmalarıyla ilgili yapmış olduğumuz birçok girişim sonuç vermemiştir. Yaşam odaklı hizmetlerimizin belediyeciliğimizde sürdürülebilirliği bizler için halkımıza verilmiş bir sözdür. Onun içindir ki halkımıza yakıştıramadığımız her türlü problemi çözüme kavuşturmak boynumuzun borcu olmuştur.

Ilgaz’ımızın su şebekesi problemlerini gidermek için yapmış olduğumuz fizibilite çalışmalarımız ardından, garaj amirliğimizin kıymetli çalışanlarıyla birlikte yapacağımız alt yapı çalışmaları için öncelikli olarak belediyemizin öz kaynaklarını kullanarak alacağımız donanımsal eksiklerimizi tespit ettik. Yapılan donanımsal tespitler sonucu 2 Adet Alın Kaynak Makinesini, 1 Adet Asfalt Kesme Makinesini, 1 Adet Kompaktör Makinesini, 2 Adet Elektrofizyon Kaynağı Makinesini ve 2 Adet Jeneratörü Belediyemizin demirbaşına kendi imkânlarımızla kazandırmış olduk. Yine öz kaynaklarımızla içme suyu sağlığına elverişli 2000 metrelik 160’lık PVC boru temini gerçekleştirdik.

İlçemiz için büyük bir kazanım olacak ve uzun yıllar siz kıymetli vatandaşlarımıza sağlık standartları çerçevesinde içme suyu sağlayacak olan yeni su hattını İlçemiz Naili Baba Caddesi’nde (Hastane Caddesi) 2,5KM alan döşenmeye başlamıştır. Çalışmalarımız sırasında ilçe halkımızın su sıkıntısıyla karşılaşmaması için eski asbest borulara dokunulmayarak yeni su hatları oluşturulmaktadır. İmkânlarımız doğrultusunda İlçemizin geneline uygulayacağımız yeni su hattı alt yapı çalışmalarımız kademe kademe devam edecek olup, tüm Ilgaz’ımızı asbestli su hattından kurtarmak olacaktır.

Siz kıymetli vatandaşlarımıza en iyi hizmetleri kazandırabilmenin mutluluğuyla başlamış ve devam edecek olan çalışmalarımız Ilgaz’ımıza hayırlı olsun…

Arif ÇAYIR

 

Ilgaz Belediye Başkanı


HABERLER