T.C. ILGAZ BELEDİYESİ
  • image01
  • image02
  • image02
HABERLER / DUYURULAR


03/04/2018


RAHMET ve MİNNETLE...


Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu, Türk Dünyası`nın Bilge Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş`i 21`nci ölüm yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan Büyük Devlet ve Dava Adamı Cennet Mekân Merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk Dünyası’nın birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O’nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde varolduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.

Türkiye ve Türk Dünyası Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve davası her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta ve bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. 

Bu Kutlu Davada hayatlarını hiçe sayarak feda eden binlerce Ülkücü Şehidimizi ve Başbuğumuzu;

Rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz…

Sevdanda bizimdir kavganda Başbuğum…

Arif ÇAYIR

T.C. Ilgaz Belediye Başkanı


HABERLER