Ilgaz Belediyesi
  • image01
  • image02
  • image02
HABERLER / DUYURULAR


24/04/2020


Vatandaşlarımızın Ayağına Gidiyoruz


Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahipleri için sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık özel kaplarda evlerine kadar servis yapacağız.

Bu süreçte 30 gün boyunca 7500 adet ekmek ilçemize hizmet veren Başer Ekmek, Karadeniz Ekmek, Altın Ekmek, Has Ekmek, Akbak Ekmek ve Çıtır Ekmek tarafından ücretsiz olarak karşılanacak olup kendilerine Ilgaz halkı adına teşekkür ederim. Ayrıca iftar yemeklerinin masraflarını karşılayan tüm hayırsever kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Dayanışma ve yardımlaşmanın vücut bulduğu bu topraklarda sizlere hizmet etmekten büyük kıvanç duyuyorum. Biz bize yeteriz Ilgaz...

Tüm hayırseverlerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturabilme gayretindeyiz. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bazen bir tas çorba bazen bir tabak keşkek bazen de bir Ramazan pidesi… Sofranda olan nimetin bir parçası da komşunda olsun. Orucunu açan evladının yüzündeki gülücük komşularının çocuklarında da olsun.

Küçükken annelerimizin komşularımıza gönderdiği yemek tabaklarını taşıyarak büyüdük. Her mahallemizde gürül gürül akan hış hış suyundan bir bidon su götürelim bu zor günlerde evinden çıkamayan büyüklerimize.

 Eminim ki sizler daha güzel komşuluk ve akrabalık ilişkilerini takip ediyorsunuz. Duyarlılığınız bizlere her zaman şevk veriyor. Cenab-ı Allah tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız teravih namazlarımızı, okuyacağımız hatmi Şerif’leri, vereceğimiz sadaka ve zekatlarımızı en güzeli ile kabul etsin. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun inşallah.

 

 

 

 

 

 

DSC_4892

DSC_4906

DSC_4912

DSC_4949

DSC_4957

DSC_4965


HABERLER