"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK'ün Ramazan Ayı Kutlama Mesajı

  • 12.04.2021
  • ilgazbelediyesi

Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK yayımladığı mesajında,

"Rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerifi yaşantısıyla bize örneklendiren sevgili Peygamberimize ve onun necip al ve Ashabına salat ve selam olsun. Bu mübarek zamanların feyzi, rahmeti, bereketi ve mağfireti Ilgaz’ımızın, milletimizin ve gönül coğrafyamızın üzerine olsun.

Cenab-ı Allah bu mübarek ayda dilimizi, kalbimizi, tefekkür dünyamızı ve bütün hayatımızı Ramazan’ın getirdiği güzelliklerle buluşturmayı nasip etsin.

Bir yandan Ramazan ayına kavuşmanın sevincini yaşarken, bir yandan da böyle mübarek bir ayı salgının gölgesinde geçirecek olmanın burukluğunu hissediyoruz. İçinde bulunduğumuz salgın sürecini atlattıktan sonra inşallah tekrar camilerde, gönül sofralarında buluşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle Mübarek Ramazan ayını kutluyor; Ramazan-ı Şerif’in Ilgaz’ımıza, ülkemize, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, bu mübarek ay vesilesiyle içinde bulunduğumuz salgın sürecinin bir an evvel son bulmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.

Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan" dedi.

  • Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK'ün Ramazan Ayı Kutlama Mesajı