"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun

  • 14.04.2021
  • ilgazbelediyesi

Pandemi sürecinin devam etmesi, toplu iftarların ve iftar çadırlarının bu ramazan ayında da kurulamaması sebebiyle Belediyemiz geçen sene yaptığı uygulamayı bu sene de devam ettiriyor.

Ramazan ayı boyunca sıcak yemekler hazırlatıp tek kullanımlık kaplarda ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar servis yapıyoruz. İlçemizde mahalle muhtarlarımızın belirlediği ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan iftarlıklar özenle paketleniyor ve evlere tek tek teslim ediliyor.

Hayırsever Ilgazlı vatandaşlarımızı, ihtiyaç sahipleri ile buluşturabilme gayretinde olan Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK: “Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bazen bir tas çorba bazen bir tabak keşkek bazen de bir Ramazan pidesi… Küçükken annelerimizin komşularımıza gönderdiği yemek tabaklarını taşıyarak büyüdük biz. Belediye olarak Ramazan aylarında annelerimizin bu örnek davranışını düstur edinerek vatandaşlarımıza hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Hasta, yaşlı ve engellilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi kişilere iftarlıklarını ulaştırıyoruz. Bu iftarlıkların ulaştırılmasında emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız teravih namazlarımızı, okuyacağımız hatmi Şerif’leri, vereceğimiz sadaka ve zekatlarımızı ziyadesiyle kabul ve makbul buyursun inşallah. Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun. Dualarımız bir, soframız bereketli olsun.” dedi.

  • Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun
  • Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun
  • Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun
  • Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun
  • Dualarımız Bir Soframız Bereketli Olsun