"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımızın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

  • 26.05.2020
  • ilgazbelediyesi

“Sevgi, paylaşma ve mutluluk dolu bir bayram olması ümidiyle bütün Hemşerilerim ve vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını kutluyoruz. Bayramlar birlik ve beraberliktir. Herkesin sevinç içerisinde bir ve beraber olacağı bir bayram diliyoruz.

 

Bayramlar, Milli ve Dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, milletimizin kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.

 

Her ne kadar zor koşullarda olursa olsun Ramazan Bayramının Bayram havasında yaşanmasını, sevgi, barış ve mutluluğun egemen olduğu, birlik beraberlik duygularının pekiştiği, fakir ve yoksunların gözetmenin bayramlar için bir imkân olduğu düşüncesiyle; Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. İnsanların birbiriyle kaynaştığı, paylaşma ve hoşgörünün en güzel örneklerinin sergilendiği özel günlerdir. Hepimiz için büyük anlam taşıyan bu özel günleri birkaç gün ile sınırlamadan toplumsal hayatımızın genelinde yaşayabilmemiz bizlere çok önemli kazanımlar sağlayacaktır. Böylece yaşadığımız pek çok toplumsal sorun daha kolay aşılacak ve çözüme kavuşacaktır.

 

Ülkemizi ve Dünyayı sarsan salgın dolayısıyla yaşadığımız bu zorlu günleri hep birlikte tedbirlerimizi alarak atlatacağız. Sosyal mesafe engelini aştığımız ve tekrar kucaklaştığımız bayramları yaşamak için bu bayram kurallara uyarak evlerimizde kalmalıyız. Belki bu bayram evlerimizde kalarak, telefonlarımızdan görüntülü olarak bayramlaşmak zorunda kalacağız ama gelecek bayramlarımızı daha coşkulu karşılamak için bu tedbirleri almak zorundayız. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler, Sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi dileğiyle bayramınızı en içten duygularla kutlarız. Evde Kal Sağlıklı Kal Çünkü #HayatEveSığar

  • Belediye Başkanımızın Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı