"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Belediye Başkanımızın 15 Temmuz Mesajı

  • 14.07.2020
  • ilgazbelediyesi

 ILGAZ Belediye Başkanımız Sayın Mehmed ÖZTÜRK, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Mesaj Yayımladı

Ilgaz Belediye Başkanımız Sayın Mehmed ÖZTÜRK, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımlamıştır. Belediye Başkanımız Sayın Mehmed ÖZTÜRK mesajında şu ifadelere yer vermiştir:
“15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı, ülkemizin dört bir köşesinde gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine, idarecisinden vatandaşına, toplumun her ferdi ve her kesimi dimdik ayakta durmuş, adeta kıyama kalkmıştır.
Milletçe büyük bir badireyi atlattığımız 15 Temmuz gecesi, devletimizi, milletimizi, demokrasimizi yok etmek isteyen vatan hainleri, milletimizin silahlarını yine milletimize doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu darbe girişimine karşı aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla şehirlerimizin meydanlarına, havaalanlarına ve sokaklarına kükremiş bir sel misali akmış, tıpkı Çanakkale’de, tıpkı Kurtuluş Savaşımızda, tıpkı terörle mücadelede olduğu gibi ölümü göze alarak işgalcilere bölücülere gereken cevabı vermiştir.
Milletimiz o gece, kendisine doğrultulan silahlara, üzerine sürülen tanklara, bomba yağdıran uçaklara ve helikopterlere teslim olmamış, verdiği mücadele ile istiklali ve istikbali söz konusu olduğunda, şartlar ne olursa olsun neleri başarabileceğini, neleri göze alabileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Ölümü göze alarak sokakları, meydanları, havaalanlarını dolduran milyonlarca vatandaşımız içinden şehitlik ve gazilik şerefine layık olanlar isimlerini tarihe altın harflerle yazdırmıştır.
Bizler de 'Önce Vatan' diyerek 15 Temmuz Destanı'nı bizlere armağan eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin vatan, bayrak ve demokrasi aşkını gelecek nesillere anlatmaya, şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmaya devam edeceğiz. Milletimizin devletine, bayrağına ve demokrasisine canı pahasına sahip çıktığı 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere milli irade ve demokrasinin hâkim olduğu bir gelecek sağlamak için canları pahasına hainlere dur diyen milletimizin her bir ferdine ve güvenlik güçlerimize şükranlarımı sunuyorum. Vatanımız, bayrağımız ve demokrasimiz uğruna verilen mücadelede şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” demiştir.
  • Belediye Başkanımızın 15 Temmuz Mesajı