"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Dibek Çayırı Türkiye'nin Yeni Gözdesi Olacak

  • 13.09.2021
  • ilgazbelediyesi

Belediyemiz tarafından yapımına devam edilen ve Ilgaz’ımıza Turizm konusunda çağ atlatacak Böbrek Şeklindeki iki adet göl başta olmak üzere yöresel satış alanları, iskelesi gibi birçok konseptin bir arada olduğu yapılardan oluşan, Dibek Çayırı Rekreasyon Alanı Projesi, ülkemizin nadide dergilerinden olan ve ülkemiz genelindeki tüm belediyelere hitap eden KENT VE BAŞKAN DERGİSİ ödüllerine ülkemiz genelinde layık görülen 90 Belediyeden biri oldu.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Kent Başkan Ödül Töreni’ne katılarak ödülümüzü aldık. Bu geceyi onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer vererek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

DİBEK ÇAYIRI GÖL VE REKREASYON ALANI PROJESİ NEDİR?

Çankırı iline bağlı Ilgaz ilçesinde E80 karayolu üzerinde yapılına devam edilen bu proje iki adet böbrek şeklinde gölden oluşan ve etrafında yöresel satış alanları, turizm çarşısı, değirmenleri, iskelesi olan bir mesire ve dinlenme alanı olarak tasarlanmaktadır. E80 karayolunun yanında olan bu proje 15-20 milyon lira arası bir başlangıç maliyetiyle yapımına devam edilen ve 4 milyon aracın geçtiği, 7 ülkeye ve 21 ile açılan bir projedir. Ilgaz Turizmine ve Ilgaz’ın tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.

  • Dibek Çayırı Türkiye'nin Yeni Gözdesi Olacak
  • Dibek Çayırı Türkiye'nin Yeni Gözdesi Olacak
  • Dibek Çayırı Türkiye'nin Yeni Gözdesi Olacak