"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

İstiklal Yürüyüşü İçin Hazırlıklar Başladı

  • 20.10.2021
  • ilgazbelediyesi

Her yıl Ekim ayının üçüncü haftasında Ilgaz’ımızda yapılan “Geleneksel İstiklal Yolu Yürüyüşü” için hazırlıklar başladı.

Bu kapsamda Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Meydanı bayraklarla süslendi. Ayrıca ilçemizde bulunan Şehitlik Mezarlığındaki kabristan ve Derbent Şehitliği-Üçoluk Karakolu ile tarihi İstiklal Yolu güzergahlarında temizlik çalışmaları yapılıyoruz. Yürüyüş için temsili mermi taşıyan kağnı aracı ve diğer tüm hazırlıklar da bir taraftan temin ediliyor.

Bu yıl canlı geçmesi beklenilen etkinlikler Kıyısın Köyü ile eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde Belediyemizin öncülüğünde halka açık bir şekilde ve pandemi kurallarına riayet edilerek ilçemiz Ilgaz’da 23-24 Ekim Cumartesi ve Pazar günleri icra edilecek.

  • İstiklal Yürüyüşü İçin Hazırlıklar Başladı
  • İstiklal Yürüyüşü İçin Hazırlıklar Başladı
  • İstiklal Yürüyüşü İçin Hazırlıklar Başladı
  • İstiklal Yürüyüşü İçin Hazırlıklar Başladı