"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Kayak İl Birinciliği Yarışmaları Ilgaz’ımızda yapıldı

  • 10.01.2022
  • ilgazbelediyesi
Yeni sezonun ilk yarışması olan kayak il birinciliği ile kayakçılar faaliyetlerine başladılar. Çankırı’dan 5 spor Kulübünden 7 kategoride Erkek ve kadın 70 sporcunun katılımıyla kayak il birinciliği ilk kez geniş katılımlı olarak Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezimizde yapıldı.

Ilgaz Yıldıztepe kayak merkezi telesiyej üst istasyon bölgesinde 2000 metre rakımda öğle saatlerinde gerçekleşen yarışlarda Alp disiplininde 30, Kuzey disiplini kayaklı koşuda da 40 sporcu birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Akşam saatlerine kadar devam eden yarışlar sonrası ilk 3 dereceye girenlere madalyaları törenle verildi.

Çankırı Kayak antrenörleri Derneği Başkanı Orhangazi Civil Ilgaz’da ilk defa böyle yüksek katılımlı bir yarışın yapıldığı ifade ederek” Kayak sporunu Çankırı’da daha geniş kitlelere yayarak Çankırı'yı kayak sporunda zirveye taşıyacağız. Yarışlara iyi hazırlandık dereceye giren sporcularımızla oluşturulacak kayak takımının ilk sınavı, 18 Ocakta Erzurum’da yapılacak olan Türkiye Kayaklı Koşu gurup birinciliği sonra Türkiye Şampiyonası olacak” dedi.

  • Kayak İl Birinciliği Yarışmaları Ilgaz’ımızda yapıldı