"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Yeni Kent Meydanı Ilgaz’ımızın Vitrini Olacak

  • 25.05.2022
  • ilgazbelediyesi

Belediyemiz tarafından projelendirilen Kent Meydanı’nın yapımına adım adım başlanıyor.

Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk’ün girişimleriyle hayat bulan ve toplam bedeli 40 milyon TL olan Kent Meydan Projesinin yapımı için çalışmalar durmadan sürüyor.

Çarşı İçerisinde faaliyetlerine devam eden Belediyemize ait hizmet binasının yıkımıyla başlayacak projeye, bina arkasında bulunan ve yine mülkiyeti Belediyemize ait kahvehane ile 7 adet bina ve 30’a yakın bağımsız bölümün yıkılmasıyla devam edilecek.

Yapımı tamamlandığında bir taraftan İlçe Merkezimiz hoş bir görünüm kazanacak diğer taraftan da olası afet durumları için bir toplanma alanı kurulmuş olacak. Ayrıca meydanın alt tarafında iki katlı yeraltı otoparkı tesis edileceğinden ilçe merkezindeki trafik sorunu da çözüme kavuşturulacak.

Proje kapsamında belediyemiz hizmet binasının geçici olarak taşınması amacıyla, mülkiyeti 2020 yılında Belediyemize kazandırılan Ziraat Bankası’na ait eski binanın tadilatı ise devam etmekte.

Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk: “Şehrimizin vizyonu olacak önemli bir projeyi Ilgaz’ımıza kazandırmanın sevincini yaşıyoruz. Birçok alanda ilçemize hizmet verecek Ilgaz Kent Meydanı projemizi 5500 Metrekare meydan alanı, 350 araç kapasiteli iki katlı yeraltı otoparkı, sosyal yaşamı destekleyecek üniteleri ile vatandaşlarımızın güzel vakit geçirebileceği bir alan haline getireceğiz.

Platform şeklinde yapılacak olan meydan düzenlemesi ile tören alanı ve yeşil alanlar oluşturarak, meydan alanına oturma grupları yerleştireceğiz. Yapacağımız yeni Belediye hizmet binamız ile geleneksel el sanatlarına ait küçük işyerleri ve gezinti alanlarının da ekleneceği projemiz ilçemize modern bir görünüm kazandıracak. İlçemizin vitrini ve kimliği olmasını hedeflediğimiz ILGAZ KENT MEYDANI, Ilgaz’ımızın dokusuyla adeta bütünleşecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

  • Yeni Kent Meydanı Ilgaz’ımızın Vitrini Olacak