"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor

  • 30.05.2022
  • ilgazbelediyesi

Gençliğin korunması ve sportif faaliyetlerin desteklenmesi amacıyla ilçemizde taşın altına elini koyan Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK’ün girişimleriyle hazırlanan projeyle bütünleşik bir yapı içerisinde ILGAZ BELEDİYESİ SPOR TESİSLERİ’nin inşası devam ediyor.

İlçemizde sporun desteklenmesi, Ilgaz Dağı'yla birlikte hayat bulan kış sporlarına alternatifler oluşturulması, değişik spor dallarında Ilgazlı gençlerimizin ilgili olduğu alana yönlendirilerek yeteneklerini ortaya çıkarabilmesi amaçlarıyla girişilen proje kapsamında; 1981 yılından beri hizmet veren Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne ait kapalı spor salonunun yıkılması sonrasında yapımı devam eden GENÇLİK MERKEZİ BİNASI, YENİ KAPALI SPOR SALONU BİNASI VE KAPALI HALI SAHA ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamdaki çalışmalara değinen Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk:

“1981 yılında yapılmış olan bina günümüzün ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak ve yetersizdi. Bu bakımdan başlattığımız çalışma ile Ilgaz’ımızda Spor Stadyumu yerleşkesine 3 yeni yapı kazandırıyoruz.

YENİ KAPALI SPOR SALONUMUZA ilaveten YENİ GENÇLİK MERKEZİMİZ VE YENİ KAPALI HALI SAHAMIZ hayırlı uğurlu olsun.

Yaklaşık 19 dönüm alan üzerine kurulu SPOR STADYUMU’NUN yerleşkesi içine inşa edilen

470 metrekare büyüklüğünde Gençlik Merkezi,

900 metrekare büyüklüğünde bir kapalı Spor Salonu ve

1125 metrekare alana sahip bir Kapalı Halı sahayı

ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

  • Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor
  • Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor
  • Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor
  • Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor
  • Ilgaz “Spor”un Merkezi Oluyor