"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Ilgaz’ı Kültür, Sanat ve Bilim Şehri Haline Getiriyoruz

  • 08.06.2022
  • ilgazbelediyesi

İlçemizde 2021 yılında yapımı tamamlanan Belediyemize ait Çok Amaçlı Modern Gösteri ve Konferans Salonu faaliyetlerine devam ediyor.

Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK, ilçemizde; Kültür, Sanat ve Bilim etkinliklerinin rahatça organize edilebileceği, sahnesinden ses ve ışık sistemlerine, kulis odalarından son teknolojik alet ve edevata kadar tüm ayrıntıları planlayarak Ilgaz İçin Çok Amaçlı Modern Gösteri ve Konferans Salonu’nu hayata geçirdi.

Salonumuz; Kültür Merkezi Yerleşkesi İçerisine yapılmış olup 150 kişilik seyirci kapasitesi, sanatsal ve kültürel etkinliklerin icra edilebildiği ferah bir mekân olması ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermesiyle öne çıkmakta.

Çok Amaçlı Gösteri ve konferans Salonumuz hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmed ÖZTÜRK:

“İlçemizde kültür ve Sanat etkinliklerinin yapılabileceği bir alan bulunmaması; çocuklarımızın aylarca hazırladıkları gösterileri sergileyebilecekleri bir mekan olmaması, ilçemizin önemli bir sorunuydu. Bu sorunları dikkate alarak Belediyemize ait Kültür Merkezi yerleşkesi içinde yapımını geçen yıl tamamladığımız Çok Amaçlı Modern Gösteri ve konferans Salonumuzu hizmete açtık. İlk etkinliğimizi 27 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Çok Amaçlı Gösteri ve Konferans Salonumuzda bugüne kadar 64 etkinlik düzenlendi.

Valilik ve kaymakamlık birimleri ile bağlı kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği salonumuzdan 7 ayda toplam 6517 vatandaşımız yararlandı. Oyunlar, tiyatrolar, akademik ve idari bilgilendirme sunumları, konferanslar, kariyer günleri etkinlikleri, müzik dinletileri ve sinema gösterimleriyle öne çıkan salonumuzdan Ilgaz’ımızla ilgili tüm paydaşların ücretsiz şekilde yararlanmasını sağlıyoruz. Her alanda gelişimine önem verdiğimiz ilçemizi kültür, sanat, akademik ve sosyal alanlarda da geliştirmeye devam ediyoruz. Ilgaz’ı Kültür, Sanat ve Bilim Şehri haline getiriyoruz.” dedi.

  • Ilgaz’ı Kültür, Sanat ve Bilim Şehri Haline Getiriyoruz