"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu

  • 18.07.2022
  • ilgazbelediyesi

İlçemizde Belediyemiz tarafından Çarşı Meydanında düzenlenen şenlik, halkımızı müziğe doyurdu.

Seda Kara ve Ankaralı Yasin konserleriyle eğlenceli saatler geçiren hemşerilerimiz şenliğin keyfini yaşadı. Havai fişek gösterisiyle renklenen konserde herkes doyasıya eğlendi.

Konser öncesi sahneye çıkarak çalışma ve projelerinden kısaca bahseden Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk, yüzme havuzu, ramazan şenlikleri, çocuklara kaynak kitap ve deneme sınavı temini, altyapı, çarşı içinin asfaltlanması, modern kent meydanı ve yer altı otoparkı, yeni belediye hizmet binası, gasilhane ve defin hizmetleri, yeni itfaiye ve garaj amirliği hizmet binası, spor salonu gençlik merkezi ve halısaha gibi belli başlı çalışmalarından bahsetti. Ayrıca 45 gün sonra temeli atılacak Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun da müjdesini verdi.

Sonrasında ise yapımı halihazırda devam eden Dibek Çayırı Göl ve Rekreasyon Alanı projesinin içeriğiyle ilgili bilgiler verdi.

Ve konuşmasını Cahit Sıtkı Tarancı’ya ait Memeleket İsterim Şiiriyle noktaladı.

Konserle ilgili duygu ve düşüncelerini dilen getiren Başkanımız konser sonrasında şu ifadeleri kullandı: "İlçemize hizmet etmek için durmaksızın çalışıyoruz. Hizmet ederken ortaya çıkardığımız eserlerin yanı sıra kültür ve sanat etkinlikleri ile de bir araya gelip kaynaşma imkanımız oluyor. Pandemi sürecinde her ne kadar ayrı kalsak da düzenlediğimiz etkinlikle tekrar bir araya gelme fırsatımız oldu.

Ilgaz’ımızda bu güzel günde bizlerle bir araya gelen sanatçılarımız Seda Kara ve Ankaralı Yasin’e, değerli hemşerimiz program sunucusu Barbaros Özdemir’e ve Ilgaz Kaymakamımız Osman Oğuz Ekşi ile katılımlarından onur ve gurur duyduğumuz değerli halkımıza teşekkür ederim. Böyle daha nice organizasyonlarda buluşmak dileğiyle tüm hemşerilerime saygı ve muhabbetlerimi sunarım." dedi.

  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu
  • Ilgaz'da Gençlik Konserle Coştu