"Anadolu'nun Cenneti Ilgaz"

Ilgaz
facebook

Ilgaz'da Kayak Keyfi Bir Başka

Batı Karadeniz'in en büyük kayak pistini barındıran Ilgaz Dağı'nda kayak keyfi bir başka. 4.500 metre telesiye hattı ile ziyaretçileri uzun soluklu bir doğa şöleni bekliyor.

 

Anadolu'nun Cenneti Ilgaz

Doğa severlerin uğrak yeri olan Ilgaz Dağı, kış aylarında bambaşka bir havaya bürünerek kartpostalları aratmayacak manzaraları ile adeta ziyaretçilerini büyülüyor.

 

Yıldıztepe Kayak Merkezi

Muhteşem doğa manzarası ile bütünleşerek, şehrin ve işlerinizin günlük karmaşalarına biraz ara vermenin vakti geldi. Yıldıztepe Kayak Merkezi ormanın göbeğinde sizleri bekliyor.

 
 
 
 

Konya Gezileri Başlıyor

  • 12.09.2022
  • ilgazbelediyesi

Belediyemiz, kadınlara özel düzenlediği günübirlik Konya gezileri ile ilçemizdeki bayanların Konya ilinin tarihi ve kültürel mekânlarını tanımasına imkan sağlıyor.

“Konya’yı Geziyoruz” Projesini başlatan Belediyemiz, kentin kültürel mirasını vatandaşlarımıza yerinde gösteriyor.

Gezi için belirtilen irtibat numaralarından rezervasyon yaptırmak ve geziye katılacak bayanların isimlerini gezi öncesinde yazdırmaları gerekmekte.

Gezi kapsamında Konya ilinde Meram Bağları ve Tavuz Baba Türbesi, Mevlana Müzesi, Alaaddin Camii ve Tepesi, Şems-i Tebrizi Camii ve Türbesi ile Kapalı Çarşı gezilecek olup geziye öğle yemeği de dahildir.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Mehmed Öztürk: “Tarih boyunca dünyanın en önemli kadim şehirlerinden biri olan Konya’yı daha yakından görmek ve tanımak için Ilgaz’dan tüm hanım kardeşlerimizin katılabileceği ÜCRETSİZ günübirlik Konya gezilerimiz 19.09.2022 tarihinden itibaren başlıyor. Tüm hanım kardeşlerimizi geziye bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Gezi rezervasyonu yaptırmak için irtibat numaraları

0 538 791 40 56 - 0 376 416 10 03 – 0 376 416 11 50

  • Konya Gezileri Başlıyor